Staff Details
Slno Name Qualifications Designation Experience Classes Assigned
1 SATYABRATA MINAKETAN MA. B.Ed. L.Lb, PHd. PRINCIPAL 29 IX toXII
2 RAJESH KUMAR PADHY M. Sc. (Phy.), B. Ed., MBA  VICE PRINCIPAL 15 XI & XII
3 JHINUK DUTTARAY M. Sc., B. Ed, PGDCA VICE PRINCIPAL 19 VIII - X
4 LAXMIBATI DAS M. Sc., M. Phil, B. Ed. SUPERVISOR 21 VIII - X
5 BIKRAM KESHARI NAYAK M.Sc. (Phy.), Ph. D PGT 14 XI to XII
6 JANMEJAYA PRADHAN M. Sc. (Phy.), M. Phil PGT 14 XI & XII
7 SANJIB KUMAR DAS M.Sc. (Chem.), Ph.D. Continued PGT 14 XI to XII
8  DR KAMALAKANTA BISWAL M.Sc. (Math), Ph. D PGT 14 X to XII
9 DINESH KUMAR MOHANTY B.A, PGDCA, B.P.Ed PGT 6 XI & XII
10 K S NIBEDITA MOHARANA M.Sc.MCA, M Tech. PGT 5 X to XII
11 AJAY KUMAR SENAPATI  B. Sc. MCA, M. Tech, LLB PGT 14 XI & XII
12 ASIQUR RAHAMAN MA,BED,PGDCA PGT 6 XI & XII
13 DEBIDAS MISHRA MA (Economics) PGT 7 XI & XII
14 BISWAJIT BRAHMA MBA,MA,LLB,M.COM PGT 12 XI & XII
15 SOUMYA RANJAN PATRA M.SC,MPHIL PGT 6 XI & XII
16 RANJAN KUMAR HARICHANDAN PHD,MSC PGT 2 XI & XII
17 RANJAN KUMAR SINGH BPED,MPED PGT 4 XI & XII
18 SOURAV DEBASIS PHD,MSC PGT 15 XI & XII
19 Y P S RAMAKRISHNA MSC PGT 5 XI & XII
20 AJIT KUMA BHUYAN PHD,BED PGT 17 XI & XII
21 NISHIKANTA PATI MSC,BED PGT 24 XI & XII
22 PAYAL GUPTA MSC,BED PGT 10 XI & XII
23 SOUMYA PRIYADARSHI PANIGRAHI MSC,BED PGT 17 XI & XII
24 NANDITA PARIA MPED,BPED PGT 12 XI & XII
25 RABINDRA PANDA M.SC,M.PHILL,PHD,BED PGT 17 XI & XII
26 SASMITA ACHARYA MA, PGT 9 XI & XII
27 DR CHINMAYA KUMAR RATH M.SC,M.PHILL, PHD PGT 18 XI & XII
28 SHALANDRA KUMARI M. Sc., B. Ed. PGT 7 XI & XII
29 DEEPANJANA MISHRA M.A., B. Ed PGT 1 XI & XII
30 HIMANSHU ACHARYA M. Sc., M. Tech PGT 23 XI & XII
31 DR DAITARY SAHOO M. Sc., M. Phil, Ph. D PGT 23 XI & XII
32 MINATI BEHERA M.Sc. (Chem.), B. Ed., PGDCA PGT 6 XI to XII
33 MENAKA RANI ROUTRAY M. Sc. (Chem.), Ph. D Contining PGT 9 XI & XII
34 PRATYUSA KUMAR MISHRA M.A. (Eng.) PGT 18 XI & XII
35 ISWAR MAHALI M.Sc. (Botany) PGT 10 XI & XII
36 RAKHEE MAITRA M. Sc., B. Ed. PGT 4 XI & XII
37 LIPSITA MOHAPATRA M. Sc. (Bio.) PGT 4 XI & XII
38 NABIN KUMAR SAHOO M.Sc., B. Ed., PGDCA PGT 12 XI & XII
39 SARAT CHANDRA JENA M.A. (Eng.), B.Ed.,PGDBA, PGDCA PGT 20 XI & XII
40 SASHIKANTA ROUT MA (English) PGT 10 XI & XII
41 KUNJA MOHAN SAHOO M Com., M.FC. PGT 3 XI & XII
42 RUCHIKA MALLICK MA, PGDHRM PGT 6 XI & XII
43 CHITTARANJAN SWAIN M.Sc., M. Phil PGT 14 XI & XII
44 TANUJ DAS M. Sc. PGT 9 XI & XII
45 SUCHITA MISHRA M. Sc., B. Ed PGT 2 XI & XII
46 BIJAY KUMAR PARHI MA.(Eng.),  B.Ed. TGT 14 VIII - X
47 KARTIK CHANDRA JENA B.Sc, B.Ed. TGT 15 VI to X
48 SUDHIR KU PRADHAN B. Sc. (math), B. Ed. TGT 6 IV to VI
49 SULATARANI SAHA MA. B.Ed. TGT 20 VIII - X
50 MAHENDRA KUMAR NAYAK M.Sc. B.Ed. TGT 20 VIII - X
51 SMITA SHREE DASH M.A.(Sans) B.Ed. TGT 9 VI to X
52 SMARANIKA M. Sc. (Zoology), B. Ed. TGT 5 VI to X
53 RADHARANI BALIARSINGH MA (Odia), B. Ed. TGT 9 VI to X
54 BIBHURAM NAYAK MA (Hindi),  B. Ed. TGT 7 VI to X
55 SANTILATA BEHURA M.A (Pol, Sc.) , Hindi Kobida, B. Ed. TGT 7 IV to IX
56 DR KRUSHNA CH JENA M.A. (Oriya)  PHD.  TGT 10 IV to IX
57 JHANCY MOL T MUKKADA M.A.(Eco.)  B.Ed. TGT 6 IV to IX
58 SARMISTHA MOHAPATRA MA (Eng.). B.Ed. TGT 9 III to VIII
59 VISWO VINITA SAMAL MA (Eng), B. Ed. TGT 11 VI to X
60 RASHMI RANJAN JENA M.SC,PGDCA, B.Ed. TGT 10 VI to X
61 SHRIYA NANDY B.A,BED TGT 2 VI to X
62 BHARAT BHUSAN PANIGRAHI MSC, B.Ed. TGT 12 VI to X
63 SHASWATI SUBHADARSHINI MOHANTY B.A,PGDCA,BHED TGT 6 VI to X
64 SANGHAMITRA MISHRA B.A,B.Ed TGT 3 VI to X
65 SUKESH SINGH M.A, B.Ed TGT 2 VI to X
66 SOMNATH BATABYAL MCS,B.Ed,CTET TGT 13 VI to X
67 SUJIT PATRA BSC,CT, B.Ed TGT 15 VI to X
68 DEBASISH BALA MSC,LLB,BED TGT 6 VI to X
69 ASHISH RAY MCA,M TECH. TGT 11 VI to X
70 SURESH CHANDRA TRIPATHY M.PHIL,BED TGT 11 VI to X
71 SAMAPTI SARITA SAMANTARAY PG, B.Ed. TGT 2 VI to X
72 MANOJ KUMAR PRADHAN M.PHIL,BED TGT 7 VI to X
73 SUCHARITA PADHI BSC,BED TGT 3 VI to X
74 GAYATRI KAR MA,BED,PGDCA TGT 5 VI to X
75 ANNAPURNA KAR M.PHIL, B.Ed TGT 5 VI to X
76 BHARATI PATI MA,LLB,BED TGT 19 VI to X
77 PRADEEP PATI BSC,BED TGT 7 VI to X
78 SUBRAT KUMAR MOHANTY MSC,BED TGT 5 VI to X
79 DEBIDATTA BEHERA MSC, B.Ed. TGT 1 VI to X
80 JAYANTA KUMAR MAHATTAM P.G, MFA TGT 7 VI to X
81 SHIBANI SINGH MA,BED,TET TGT 7 VI-IX
82 SHRABAN KUMAR NAYAK MA,BED TGT 3 VIII - X
83 KUNJA BIHARI NAYAK M.MUS. (Hindustani Vocal),  TGT 9 I to IX
84 DR SUJATA DAS MA, B. Ed TGT 10 I to VI
85 NAMITA PRADHAN MSC,BED,PGDCA TGT 11 IV - VIII
86 MANASI MOHANTY MSC,BED TGT 20 IV - VIII
87 SREEJA DAS M. Sc., B. Ed. TGT 7 VI & IX
88 BIDHU BHUSAN MUKHARJEE B. SC. B.Ed., OTET TGT 4 VI - X
89 ASHRUKANA BISWAL BA. B.Ed. B. Lib. PRT 10 I to V
90 SATYAJIT MOHAPATRA MA (English), B. Ed. PRT 4 IV to VII
91 TAGARI GAIN  Odissi Dance Visarada  PRT 7 I-X
92 JAYAMMA ANTONY BA. B.Ed. PRT 24 I to VI
93 SABITA PATTNAIK MA. B.Ed. PRT 18 I to VI
94 SANDHYA RANI SWAIN MA. B.Ed. PGDCA PRT 10 I to VI
95 JOSHNAMAYEE DAS BA. B.Ed. PRT 10 I to VI
96 SUPRAVA MOHANTY B.A. B.Ed. PRT 8 I to VI
97 IPSITA MOHAPATRA M.A., B.Ed. PRT 11 I to VI
98 ASIMA DAS M.A., M.Ed. PRT 6 I to VI
99 DR SUMITA BISWAS B.A., NTT, Ph. D,  PGDCA PRT 16 I to VI
100  ZAREEN JAMAL B.A, ECCE, B.Ed. PRT 10 I to VI
101  SIPRA DASH BA. ECCE, NTT PRT 10 I to III
102  M VIJAYA BA. B.Ed. PRT 9 I to VI
103  MEERA RAJSIMHAN BA. B.Ed.  PRT 10 I to VI
104 B SHEELA BA, B.Ed. PRT 19 I to VI
105 MUME GHOSH B. Com, DCA, B. Ed. PRT 7 I to VI
106 ITISHREE DAS MA, LLB, PGDCA, Kovida (Hindi) PRT 15 I to VII
107 GITABALI SAHU B. Sc., B. Ed., STT PRT 7 I to VI
108 MADHUSMITA GIRI BA, B. Ed. PRT 6 I to VI
109 MADHUSMITA MOHANTY B.A., N.T.T., B.Ed PRT 11 I - V
110 DEEPIKA PANIGRAHI M-TEC, B.Ed PRT 4 I - V
111 SEEMARANI SAHOO B.A, B.Ed. PRT 4 I - V
112 MOUSUMI DASMAHAPATRA M.PHIL, B.Ed PRT 3 I - V
113 RUKSHAR ARMAN BSC, B.Ed PRT 4 I - V
114 MANISHA SHARMA MA,BED PRT 4 I - V
115 SUCHISMITA PRIYADARSHINI BA, B.Ed. PRT 4 I - V
116 BISHNUPRIYA NAIK BA,BED PRT 7 I - V
117 SWAPNA MOHAPATRA BA,NTT, DL.Ed PRT 7 I - V
118 SANJUKTA PARIDA MA, BED PRT 15 I - V
119 SK ZULFIQUAR ALI BFA,MA PRT 8 I - V
120 ROZALINE DAS BA,BED,NTT PRT 2 I - V
121 PRATIVA MOHANTY M.A,BED PRT 9 I - V
122 SACHITA PATI PG,BED, PRT 6 I - V
123 AMBIKA P RASHMI RANJAN NANDA P.G. (Pol Sc.), P.G. (Tabla) PRT 15 I - VII
124 BIDYULATA PANDA B.Sc., NTT, B.Ed. PRT 3 Pre School
125 PRANAV KUMAR PRADHAN BA,MADHYAMA POORNA PRT 4 I - VII
126 BHANULATA BEHERA BA,PGDCA PRT 4 I - VII
127 SUNAINA CHATTERJEE M.A. B.Ed. PRT 2 I - V
128 MITA MADHUSMITA PAUL MA., NTT, B. Ed. PRT 8 Pre School
129 SASWATI BOSE M. SC. B. Ed. PRT 4 I-V
130 SANJUKTA DASH M.A., DL.Ed (Special Education) SPECIAL EDUCATOR 5 I to IV
131 SUBHASHREE PANIGRAHI M.A. NTT,  PGDCA, B.Ed. NTT 4 Pre School
132 ITISHREE MATHA BCOM,NTT NTT 4 I - V
133 SUNITA MISHRA M.A., NTT NTT 4 Pre School
134 NIBEDITA NANDA MA, NTT NTT 4 I - V
135 POOJA TIBREWAL PG, NTT NTT 2 I - V
136 SOUBHAGYA MANJARI NAYAK BA. NTT NTT 6 Pre School
137 ROJALIN PARIDA BA. NTT, PGDCA NTT 6 Pre School
138 SNEHALATA NAYAK BA, NTT, DCA NTT 20 Pre School
139 IPSITA PADHY MA,. NTT NTT 1 Pre School
140 LALAT KUMAR PARIDA B.P.Ed. PTI 4 I to VI
141 CHINMAYEE BARAL BPED PTI 1 I - X
142 BHAWANI SHANKAR SAHU BA, B.P.Ed. PTI 4 I - X
143 ITISHREE MOHAPATRA M. Sc. LAB ASSISTANT 3 XI & XII
144 SURESH CHANDRA BARIK BSC  LAB ASSISTANT 9 XI & XII
145 JYOTIS CHANDRA PATI BSC,MCA LAB ASSISTANT 5 XI & XII
146 SUCHISMITA PATTNAIK M. SC. LAB ASSISTANT 6 XI & XII
147 PRAJNA PRAKASINI TRIPATHY M. Sc., B. Ed., M. Ed LAB ASSISTANT 2 XI & XII
148 MINATI OJHA B. Sc., B. Ed., PGDCA LAB ASSISTANT 5 XI & XII
149 PANCHANAN GUMANSINGH MLIS Librarian 9 IV-X
150 PRAVATI MOHAPATRA BA, B. Lis, PGDCA Librarian 6 IV-X
151 TAPASWINI MISHRA B.A., B. Ed. PRT 4 I - V
152 NIHARIKA DASH M.A, NTT PRT 5 Pre School
153 SONALI TRIPATHY B. Sc., B. Ed. PRT 2 I - V
154 MANIDEEPA MOHAPATRA M. Sc., B. Ed. TGT 6 I - V
155 SASWATI BOSE M. Sc., B. Ed. PRT 5 I - V